Wina

 

 

- Wina musujące -

Cava Visiega Semi Seco 0,75 l

D.O.Cava, Hiszpania
białe półwytrawne

Jakościowe wino musujące z Katalonii. Delikatne bąbelki tworzą się naturalnie podczas wtórnej fermentacji w butelce. W zapachu bardzo aromatyczne, świeże z subtelną nutką owocowej słodyczy. Świetnie zbalansowane o rozległym smaku z bardzo dobrym poziomem kwasowości. Idealne jako toast, aperitif, a także świetny towarzysz wszelkich dań.

 

45,-

 

- Wina białe -

Bordeaux Jean Degaves Blanc 0,75 l

A.C.Bordeaux, Francja 
białe wytrawne

Orzeźwiające, białe wytrawne wino o słomkowej barwie i aromatach owoców cytrusowych z dominującą nutą świeżego jabłka. Dzięki połączeniu szczepów sauvignon blanc i semillon typowych dla francuskiego regionu Bordeaux wino rozwija na podniebieniu przyjemną owocowość, dając pełny, długi finisz.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Mill Cellars Chardonnay 0,75 l

South Eastern, Australia 
białe wytrawne

Lekkie, wytrawne wino o klarownej, jasno-słomkowej barwie z zielonkawymi refleksami. Świeże aromaty owoców cytrusowych z delikatną nutą ananasa. W smaku orzeźwiające, wyraźnie owocowe z subtelnie zarysowaną kwasowością.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Porta Palo Bianco 0,75 l

I.G.T.Sicilia, Włochy 
białe półwytrawne

Białe, półwytrawne wino gronowe z Menfi (Sycylia, prowincja Agrigento). Powstaje ze szczepów catarratto oraz trebbiano. Słomkowożółta barwa z delikatnym odcieniem zieleni. Wyróżnia się intensywnym bukietem owoców cytrusowych z ekspresyjną domieszką kwiatów polnych. W ustach rześkie i wyważone z łagodną kwasowością oraz delikatnie zaznaczoną słodyczą.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Senorio De Paniza 0,75 l

Carinena DO, Hiszpania 
białe półwytrawne

Orzeźwiające, białe półwytrawne wino ze szczepu gron macabeo o słomkowo-żółtej barwie i ujmującym połysku. Aromaty gruszek, jabłek oraz przyjemna, łagodna kwasowość sprawiają, że w ustach wino jest zachęcająco rześkie i świeże.

 

45,-

8,- /100 ml

 

- Wina czerwone -

Bordeaux Jean Degaves Rouge 0,75 l

A.C.Bordeaux, Francja 
czerwone wytrawne

Lekkie wytrawne wino o soczystym rubinowym kolorze. Klasyczne szczepy Bordeaux tworzą aromaty czarnej porzeczki, dojrzałej wiśni oraz owoców leśnych. W smak nieskomplikowane, świeże, z wyczuwalną taniną i krótkim finiszem.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Ramblas Reales Gran Reserva 0,75 l

DO Terra Alta, Hiszpania 
czerwone wytrawne

Wytrawne wino jakościowe z katalońskiego regionu winiarskiego Terra Alta, o intensywnej barwie z ceglastymi refleksami. Złożona i zrównoważona kompozycja zapachowa wynikająca z połączenia szczepów tempranillo i cabernet sauvignon. Aromaty dojrzałych czerwonych owoców, wanilii i grzanki. W smaku pełne, krzepkie, mineralne, dojrzewa przez 30 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego, a następnie w butelkach.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Uvas del Sol Malbec 0,75 l

Mendoza, Argentyna 
czerwone wytrawne

Idealnie wyważone czerwone wino z argentyńskiego regionu Mendoza, ze szczepu malbec. Charakteryzuje się intensywnością fioletową barwą, wyczuwalną nutą dojrzałych owoców figi, śliwki i rodzynek. Dobrze zbalansowane, nienaganna równowaga owocowości, tanin i kwasowości.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Two Oceans 0,75 l

Rich and Fruity Red, RPA 
czerwone półwytrawne

Lekkie południowoafrykańskie czerwone wino półwytrawne o czerwono-rubinowej szacie, owocowym bukiecie z charakterystycznym aromatem soczystej truskawki i słodkich owoców kandyzowanych z delikatną pikantną nutą.

 

45,-

8,- /100 ml

 

- Wina deserowe -

Kagor Pastoral 0,75 l

Mołdawia 
czerwone słodkie

Wyśmienite czerwone słodkie wino wytworzone z wyselekcjonowanych gron szczepu cabernet savignom pochodzących z najlepszych mołdawskich plantacji. Wino o barwie ciemnego rubinu, bogatym aromacie z nutą czekolady i suszonej śliwki.

 

45,-

8,- /100 ml

 

Szczegóły kontaktu

Kawiarnia & Restauracja,
95-039 Sokolniki Las,
ul. Jagielońska 16
tel. 503 100 548 - imprezy artystyczne 
tel. 502 631 484 - uroczystości

Email: kawiarnia40@gmail.com
WWW: www.kawiarnia40.pl

Zastrzeżenia prawne

Informacje i dane zamieszczone na stronie są udostępnianie wyłącznie w celach informacyjnych, reklamowych i promocyjnych.

Powyższe informacje i dane nie mogą być traktowane jako oferta świadczenia jakichkolwiek usług bądź sprzedaży, bądź jako zaproszenie do złożenia takiej oferty.